كنوانسيون رفع تبعيضات عليه زنانبار دیگر فایلی برتر در مورد كنوانسيون رفع تبعيضات عليه زنان برای شما نمایش داده می شود.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

كنوانسيون رفع تبعيضات عليه زنان

كنوانسيون رفع تبعيضات عليه زنان

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : ورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت  )

تعداد صفحه : 17 صفحه

مقدمه

كنوانسيون رفع انواع تبعيضات عليه زنان در تاريخ 18 دسامبر سال 1979 توسط مجمع عموميسازمان ملل متحد تصويب گرديد. اين كنوانسيون پس از تصديق بيستمين كشور، در سوم سپتامبر سال 1981 به عنوان معاهده بين‌المللي به اجرا در آمد. در دهمين سالگرد تصويب اين كنوانسيون در سال 1989 حدود صد كشور خود را ملزم به رعايت مواد اين كنوانسيون كرده اند.

اين كنوانسيوه حاصل بيش از سي سال كار كميسيون سازمان ملل متحد در مورد وضعيت زنان مي باشد. در سال 1946 ارگاني به منظور بررسي وضعيت زنان و استيفاء حقوق آنان تشكيل گرديد. اين كميسيون در ارائه زمينه هاي مختلف عدم تساوي حقوق زنان با مردان موفق بوده است. اينگونه تلاشها جهت پيشرفت زنان منجر به صدور اعلاميه ها و تصويب كنوانسيونهاي متعددي شد كه از جمله آنان مي توان از كنوانسيون رفع انواع تبعيضات عليه زنان نام برد كه از جامع ترين و مهمترين اسناد مي‌باشد. اجراي اين كنوانسيون به عهده كميته رفع تبعيضات عليه زنان (CEDAW) مي باشد. اين كميته شامل بيست و سه كارشناس است كه از طرف دول خود كانديد و يا توسط دولتهاي عضو كميته انتخاب مي شوند. دول عضو هر چهار سال يكبار گزارشي به كميته تسليم مي كنند كه حاوي اقداماتي است كه در ارتباط با اجراي مواد اين كنوانسيون بعمل مي آيد.

اعضاي كميته با نمايندگان دول در مورد اين گزارشها طي اجلاس سالانه به بحث مي پردازند. تا زمينه هاي فعاليت گسترده تر هر كشور را بررسي كنند. اين كميته همچنين توصيه هاي كلي به دول عضو در مورد مسائل مربوط به رفع تبعيضات عليه زنان مي كند.

كنوانسيون رفع كليه تبعيضات عليه زنان

دول عضو كنوانسيون حاضر، با عنايت به اينكه منشور سازمان ملل متحد بر حقوق اساسي بشر، مقام و منزلت هر فرد و برابري حقوق زن و مرد تاكيد مجدد دارد، با اعتقاد بر اينكه اعلاميه جهاني حقوق بشر بر اصل جايز نبودن تبعيض تاكيد دارد و اعلام مي دارد كه كليه افراد بشر آزاد به دنيا آمده و از نظر مقام و منزلت و حقوق يكسان بوده و مجاز به استفاده از كليه حقوق و آزاديها بدون هيچگونه تمايزي از جمله جنسيت مي باشند.

با تاكيد بر اينكه دول عضو ميثاقهاي بين‌المللي حقوق بشر متعهد مي باشند تا زنان و مردان از حقوق اساسي، اجتماعي، فرهنگي، مدني و سياسي به طور يكسان برخوردار گردند.

با در نظر گرفتن اينكه كنوانسيونهاي بين‌المللي كه تحت نظر سازمان ملل متحد و آژانسهاي تخصصي منعقد گرديده موجب استيفاء حقوق زن و مرد گرديده و با توجه به اينكه به موجب قطعنامه ها، اعلاميه ها و توصيه هاي سازمان ملل متحد و آژانسهاي تخصصي برابري حقوق زن و مرد ارتقاء بخشيده شده، با نگراني از اينكه عليرغم صدور اسناد مختلف، اعمال تبعيضات عليه زنان به طور گسترده اي همچنان ادامه دارد، با يادآوري اينكه اعمال تبعيضات عليه زنان ناقض اصول برابري حقوقو احترام به شخصيت بشر مي باشد و مانع شركت زنان در شرايط مساوي با مردان در زندگي سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي در كشور مي شود و از كاميابي و موفقيت جامعه و خانواده ممانعت مي نمايد و تحول كامل استعدادهاي زنان را در خدمت به كشور و بشريت مشكل تر مي سازد.


ب- وظيفه مهم مهرگستري و عاطفه محوري

ج- نقش اوليه در باب تربيت فرزند

از اصطكاك با مسائل شكننده دو رنگه داشته مي شوند.


اشتراک بگذارید:برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


مطالب پیشنهادی
ارسال نظر جدید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی