دانلود سمینار رشته ی برق با موضوع سیستم های تبدیل برق به گاز ((Power to gas(P2G)بار دیگر فایلی برتر در مورد دانلود سمینار رشته ی برق با موضوع سیستم های تبدیل برق به گاز ((Power to gas(P2G) برای شما نمایش داده می شود.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود سمینار رشته ی برق با موضوع سیستم های تبدیل برق به گاز ((Power to gas(P2G)

دانلود سمینار رشته ی برق با موضوع سیستم های تبدیل برق به گاز ((Power to gas(P2G)

 سیستم های تبدیل برق به گاز ((Power to gas(P2G)

استفاده بیش از حد از سوخت های فسیلی منجر به افزایش سطح گازهای گلخانه ای و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و بازیابی  تلفات در مصرف نفت و گاز طبیعی شده است. در سال 2012 نفت با 40.7% بزرگترین منبع انرژی بوده است. برق با 18.1% دومین منبع بزرگ انرژیِ بوده است. تولید برق از انرژی تجدید پذیر به 4699.2 تراوات ساعت رسیده است که بیش از 20 % کل برق است با این وجود سوخت های فسیلی هسته اصلی تولید جهانی باقی مانده است. طبق نقشه راه انرژی 2050 اروپا گرایش به سوی سیستم‌های انرژی پاک و پایدارتر نیازمند استفاده و بهره‌مندی از منابع تجدیدپذیر در مقیاس بزرگ می باشد. در اتحادیه اروپا هدف گذاری جهت کاهش 80 درصدی تولید مونوکسید کربن در سال 2050 نسبت به سال 1990 انجام شده است. به نظر می رسد منابع تجدید پذیر بدلیل آلودگی کم کربنی  بهترین راه حل برای معضل آلودگی باشند هر چند که انها محدودیت هایی هم دارند. بیش از معضل در دسترس بودن انها بحرانی ترین نکته تفاوت زمان تولید و نیازهای مصرف است ( تولید پیک PV  در ظهر می باشد در حالی که پیک مصرف در شب است ) و دارای خاصیت تناوبی می باشند. به دلیل عدم قطعیت این منابع، توان تولیدی توسط آنها متغییر بوده و این امر اثرات مختلفی بر روی سیستم قدرت و از جمله  قابلیت اطمینان سیستم خواهد داشت.

استفاده از سیستم های ذخیره ساز بعنوان راهکاری برای غلبه بر ماهیت عدم ثبات تولید توان آنها مطرح گردیده است. به کارگیری P2G از یک طرف بدلیل ایجاد انعطاف پذیری در سیستم و کمک به انرژی های تجدید پذیر در زمینه ذخیره آنها و از طرف دیگر به دلیل این که همزمان منجر به افزایش پایداری در بخش‌های دیگر من جمله صنعت و تولید هیدروژن بدون کربن می شود، بسیار مورد توجه قرارگرفته است.

برای ذخیره سازی روش های مختلفی وجود دارد که ما اینجا ذخیره سازی به صورت P2G را مطرح کرده و با ذخیره سازی با باتری مقایسه می کنیم و در نهایت هم پروژه های انجام شده را ذکر می کنیم.   

پاورپینت:23 اسلاید

گذارش کار :32 صفحه

 برای دسترسی راحت تر به این تحقیق می توانید از مسیر دسته بندی محصولات >  برق> تحقیق و پژوهش استفاده کنید.

گرداورنده: مهندس نیما محمدی حسن کیاده

دانشجو کارشناسی ارشد برق دانشگاه گیلان


اشتراک بگذارید:برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


مطالب پیشنهادی
ارسال نظر جدید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی