دانلودخلاصه کتاب تاریخ خلیج فارس وممالک همجواربار دیگر فایلی برتر در مورد دانلودخلاصه کتاب تاریخ خلیج فارس وممالک همجوار برای شما نمایش داده می شود.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلودخلاصه کتاب تاریخ خلیج فارس وممالک همجوار

دانلودخلاصه کتاب تاریخ خلیج فارس وممالک همجوار

 

 

13صفحه فرمتword

كتاب داراي حدود 600 صفحه است كه از هفده فصل تشكيل شده است كه در اين فصول به ابتدا به بررسي جغرافياي طبيعي و سياسي خليج فارس و بعد تاريخ آن از دوران باستان تا بعد از جنگ جهاني دوم و انقلاب اسلامي مي پردازد كه در هر فصل تأثيرگذاري حاكمان ايران و استعمارگران بر اين منطقه را بررسي مي كند چگونه استعمارگران به اين منطقه راه پيدا كردند و چگونه تجارت در اين منطقه شروع شد و تغييرات خليج فارس تا انقلاب اسلامي.

مقدمه:                              

بررسي تحولات سياسي و اجتماعي خلي اين كتاب داراي حدود 600 صفحه است كه از هفده فصل تشكيل شده است كه در اين فصول به ابتدا به بررسي جغرافياي طبيعي و سياسي خليج فارس و بعد تاريخ آن از دوران باستان تا بعد از جنگ جهاني دوم و انقلاب اسلامي مي پردازد كه در هر فصل تأثيرگذاري حاكمان ايران و استعمارگران بر اين منطقه را بررسي مي كند چگونه استعمارگران به اين منطقه راه پيدا كردند و چگونه تجارت در اين منطقه شروع شد و تغييرات خليج فارس تا انقلاب اسلامي.

مقدمه:

بررسي تحولات سياسي و اجتماعي خليج فارس و كشورهاي هم جوار آن از پيچيدگي و دشواري خاصي برخوردار است زيرا اين آبراه كم عمق در مركز خاورميانه قرار گرفته كه در طي تاريخ سابقه و اهميت بسياري داشته و به نوبه خود كانون حوادث و رويدادهاي تاريخ بشري ازديرباز تا كنون بوده است و از سوي ديگر مناطق پيراموني آن را نيزمناطق مهمي چون بين النهرين، فلوت ايران و شبه جزيره عربستان در بر گرفته است و باعث تأثيراتي بين مناطق شده است در نهايت بدون در نظر گرفتن موقعيت سياسي- اقتصادي خليج فارس درك درستي از ماهيت تحولات كشورهاي هم جوار به دست نخواهد آمد.

موقعيت و شرايط جغرافيايي نقش مهم و تعيين كننده اي در شكل دادن تجارت اقتصاد و اوضاع اجتماعي خليج فارس داشته است. اين درياي نيم بسته از نظر وضع طبيعي و اقتصادي و موقعيت نظامي و سياسي داراي ارزش به سزايي است همان طور كه حيات اقتصادي و اجتماعي بين النهرين به دو شاهرگ آبي آن تعيين دجله و فرات وابسته است همان طور كه رود نيل نقش اصلي و كليدي را در تاريخ مصر بازي مي كند به همان نسبت خليج فارس را مي توان گلوگاه مهم و حياتي تاريخ و تمدن و اقتصاد ايران داشت.


اشتراک بگذارید:برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


مطالب پیشنهادی
ارسال نظر جدید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی